HEM HYR JORDI BUSSLI

Jordi Bussli

Bern
Campervan
5 säten
4 sovplatser
Markus
Markus

Beskrivning

Unser VW California Beach ist fast neu (Februar 2019) und bereit, unsere Familie, aber auch dich und deine Leute auf kurzen oder längeren Trips zu begleiten. Der Bus ist handgeschaltet (6 Gänge) hat einen Dieselmotor (VW BlueMotion) und einen fixen Allradantrieb (VW 4Motion). Er verfügt über eine fixe Anhängerkupplung mit elektrischem Norm-Anschluss für verschiedenste Anhänger. Beim Parkieren hilft dir die eingebaute Parkhilfe. Das Auto ist mit einem Radio (DAB+, FM, MW) und CD-Player ausgerüstet. Falls du möchtest, kannst du dein Handy über Bluetooth verbinden, um deine eigene Musik abzuspielen. Dank dem Aufstelldach bietet der Bus 4-5 Personen Platz zum Schlafen. Er hat zudem einen kleinen Tisch für drinnen und draussen, sowie zwei Campingstühle und zwei Hocker fix integriert. Das Solarpanel auf dem Dach lädt die Autobatterie, welche dir 12V-Strom für Licht, Handy, etc. zur Verfügung stellt. Der Bus hat keine fix eingebaute "Camper-Ausstattung" (Küche, Toilette,...). Wir vermieten dir aber gewisse Camping-Artikel als Option gerne. Achtung: Bitte reserviere dir bei Mietbeginn ca. 45 Minuten, damit wir den Camper detailliert erklären können. Miete unseren Bus für einen kurzen oder längeren Trip in die Berge, an den See oder ans Meer! Wir wünschen viel Vergnügen!


Fordon
Märke, modell
VW T6 California Beach Liberty
Registreringsår
2019
Körkort
B
Växellåda
Manuell
Antal växlar
6
Drivmedel
Diesel
Bränsleförbrukning per 100 km
8.1 l/100km
Storlek på bränsletank
70 l
Körsträcka
0-50000 km
Längd i meter
5 m
Bredd i meter
2.3 m
Tillåten totalvikt i ton
3.08 t
Hästkrafter
150 PS
Cylinderkapacitet i liter
2 l
Övriga attribut
Luftkonditionering i förarhytten, Farthållare, Servostyrning, Fyrhjulsdrift, Reservvärme, Backningssensor, Anti-sladd-systemet, Centrallås

Utrustning
4 sovplatser
Solpanel, Extra batteri
Luftkonditionering
Värme
Tonade fönster, Gardiner, Rullgardiner
Bord innomhus
Barnstol
USB, iPhone-uttag, Radio, CD-spelare, MP3, AUX
Campingbord
Campingstolar
Dragkrok
Vinterdäck, Vinteranpassad
Vattenbehållare, Markis

Villkor
Högsäsong
1315.6 SEK per natt
Min. 3 nätter
Lågsäsong
1214.39 SEK per natt
Min. 3 nätter
Vintersäsong
1214.39 SEK per natt
Min. 3 nätter
Rabatter
10% Långbokningsrabatt

Villkor
Km inkluderade
150 km
Djur
Efter överenskommelse
Rökning tillåtet
Nej
Minimiålder för hyrare
24 år
Minsta längd för innehav av körkort
3 år
Parkeringsplats tillgänglig vid uthyrning
Nej
Övriga hyresvillkor
Zusätzliche Kilometer Fr./km 0.50, Fixleintücher für Betten (Breite min. 140 cm) bitte selber mitbringen

Försäkring
Försäkring
booking.request.options.baloise
Vägassistans
Vägassistans ingår inte
Deposition
SEK 10’119.99
Självrisk
SEK 2’023.99
Betalningsmetod för deposition
Kontant
Banköverföring

Övrigt
Mobile Campingtoilette
SEK 151.79 per bokning
Kühlbox (12V)
SEK 303.59 per bokning
Veloträger für 4 Velos
SEK 505.99 per bokning
Gaskocher mit 2 Rechaud (ohne Kochtöpfe)
SEK 252.99 per bokning

Datum för hämtning
Från till
Måndag 06:00 22:00
Tisdag 06:00 22:00
Onsdag 06:00 22:00
Torsdag 06:00 22:00
Fredag 06:00 22:00
Lördag 06:00 22:00
Söndag 06:00 22:00

6 Omdömen

Dora
augusti 2020
Es war eine sehr schöne Woche in Italien mit dem Jordi Bussli? Immer wieder mal...zu empfehlen!

Stefan
augusti 2020
War super mit Jordi Bussli Übergabe und Rückgabe ging unkompliziert und schnell über die Bühne. Mersi Markus

Anne-Pascale
augusti 2020
Expérience au top! La voiture était très propre avec tout le matériel nécessaire. Les propriétaires sont très arrangeants et sympathiques. Nous avons adoré cette expérience et nous recommandons vivement la location auprès de Markus. Merci

VISA FLER OMDÖMEN

Verifierad av MyCamper
  • Personuppgifter kontrollerade
  • Telefonnummer bekräftat
  • host.verified_email
  • Registrering kontrollerad
  • Verifierad användare
Privat uthyrare

Markus

Bern BE

Verifierad av MyCamper
Wir sind überzeugte Car-Sharer, nutzen seit 15 Jahren Mobility und möchten unsern eigenen Campingbus nun mit myCamper-Nutzern teilen.
Medlem sedan
maj 2020
Språk

Område

Bern

Adressen presenteras när bokningen är bekräftad
SEK 1’214.39 per natt
Min. 3 nätter

Din resa

En bokningsförfrågan är icke-bindande och innebär ingen kostnad