HEM HYR COLUMBUS

ColumBus

Gossau
Campervan
4 säten
3 sovplatser
Sandro
Sandro

Beskrivning

Home is where you drop your Anchor, nun ist unser Bus kein Boot aber steig ein und fühl dich Zuhause. Unser Bus ist super in Schuss und bietet Platz für bis zu 4 Personen. Ein Doppelbett im Heck und ein Bett im vorderen Bereich für 2 Kinder oder eine Erwachsene Person. Unser Zuhause auf Rädern.


Fordon
Märke, modell
Westfalia Ducato
Registreringsår
2011
Körkort
B
Växellåda
Manuell
Antal växlar
6
Drivmedel
Diesel
Bränsleförbrukning per 100 km
10 l/100km
Storlek på bränsletank
90 l
Körsträcka
100000-150000 km
Längd i meter
6 m
Bredd i meter
2.05 m
Tillåten totalvikt i ton
3.5 t
Hästkrafter
130 PS
Cylinderkapacitet i liter
2.3 l
Övriga attribut
Luftkonditionering i förarhytten, Reservvärme, Backkamera, Farthållare, Anti-sladd-systemet, Servostyrning, Centrallås

Utrustning
3 sovplatser
Elnätsanslutning, Extra batteri, Kabelvinda, Strömförsörjning, Solpanel
Spis med dubbel brännare
Kylskåp
Diskbänk
Toalett, Dusch, Handfat
Värme
Rullgardiner
Bord innomhus
GPS, Radio, USB, CD-spelare, AUX, iPhone-uttag
Köksredskap
Isofix för barnstol
Campingbord
Campingstolar
Färskvattenbehållare, Avfallsvattentank, Varmvatten
Vinterdäck, Vinteranpassad
Gasbehållare, Utjämningsramp, Markis, Brandsläckare

Villkor
Högsäsong
1518 SEK per natt
Min. 3 nätter
Lågsäsong
1315.6 SEK per natt
Min. 3 nätter
Vintersäsong
1315.6 SEK per natt
Min. 3 nätter
Rabatter

Villkor
Km inkluderade
150 km
Djur
Nej
Rökning tillåtet
Nej
Minimiålder för hyrare
23 år
Minsta längd för innehav av körkort
3 år
Parkeringsplats tillgänglig vid uthyrning
Ja

Försäkring
Försäkring
booking.request.options.baloise
Vägassistans
Vägassistans ingår inte
Deposition
SEK 10’119.99
Självrisk
SEK 2’023.99
Betalningsmetod för deposition
Kontant
Swish

Övrigt
Grill
SEK 151.79 per bokning
Endreinigung exkl. WC
SEK 961.39 per bokning

Datum för hämtning
Från till
Måndag 06:00 22:00
Tisdag 06:00 22:00
Onsdag 06:00 22:00
Torsdag 06:00 22:00
Fredag 06:00 22:00
Lördag 06:00 22:00
Söndag 06:00 22:00

2 Omdömen

Alexandra
augusti 2020
Es hat alles wunderbar geklappt. Der Bus ist einwandfrei und wunderschön ausgebaut. Der Kontakt und die Kommunikation mit Sandro war jederzeit möglich und sehr zuverlässig! Gerne wieder einmal ?

Pablo
maj 2020
Alles perfekt. Sandro hat alles sehr freundlich und ausführlich erklärt. Wir würden ohne Zweifel wieder mieten.


Verifierad av MyCamper
  • Personuppgifter kontrollerade
  • Telefonnummer bekräftat
  • Registrering kontrollerad
  • Verifierad användare
Privat uthyrare

Sandro

Gossau SG

Verifierad av MyCamper
Medlem sedan
november 2019
Språk

Område

Gossau

Adressen presenteras när bokningen är bekräftad
SEK 1’315.60 per natt
Min. 3 nätter

Din resa

En bokningsförfrågan är icke-bindande och innebär ingen kostnad