HEM HYR VW BUS T2 - BULLI OLDTIMER KULTIG UND RETRO

VW Bus T2 - Bulli Oldtimer kultig und retro

Oberbüren
Campervan
5 säten
4 sovplatser
Simon
Simon

Beskrivning

Kultiger Hippie-VW Bus aus den 70er-Jahre. Für das ultimative Retro-Camping-Feeling. Go with the flow, slow down. Easy ;-)


Fordon
Märke, modell
VW T2
Registreringsår
1977
Körkort
B
Växellåda
Manuell
Drivmedel
Bensin
Körsträcka
100000-150000 km
Längd i meter
4.7 m
Bredd i meter
1.9 m
Tillåten totalvikt i ton
2.25 t
Hästkrafter
70 PS
Cylinderkapacitet i liter
2 l
Övriga attribut
Reservvärme

Utrustning
4 sovplatser
Strömförsörjning
Spis med dubbel brännare
Kylskåp
Diskbänk
Bord innomhus
Radio, CD-spelare, MP3, USB, iPhone-uttag
Köksredskap
Campingbord

Villkor
Högsäsong
1872.2 SEK per natt
Min. 3 nätter
Lågsäsong
1669.8 SEK per natt
Min. 2 nätter
Vintersäsong
1568.6 SEK per natt
Min. 2 nätter
Rabatter
10% Långbokningsrabatt

Villkor
Km inkluderade
150 km
Djur
Nej
Rökning tillåtet
Nej
Minimiålder för hyrare
25 år
Minsta längd för innehav av körkort
2 år
Parkeringsplats tillgänglig vid uthyrning
Ja
Övriga hyresvillkor
Kurzmieten sind möglich, z.B. für Hochzeiten oder Fotoshootings. Der Kurzmieten-Zuschlag beträgt dann 100.-. Vermietung nur von Frühling bis Herbst (nicht im Winter). Der Bus darf nur von Personen gefahren werden die bei der Abholung und Übergabe dabei waren. Dies dauert ca. 30 min. Bitte pünktlich eintreffen. Zur Übergabe die Kaution und den Führerschein mitbringen. Vor der Rückgabe muss das Fahrzeug innen und aussen gründlich gereinigt und vollgetankt werden. Mehrkilometer (0.80 CHF pro KM). Allfällige Bussen werden durch den Mieter beglichen. Verspätungen, Nachreinigungen, Reparaturen nach Beschädigungen oder Tanken werden dem Mieter in Rechnung gestellt.

Försäkring
Försäkring
Fordonsägarens försäkring (omfattande)
Vägassistans
Vägassistans ingår inte
Deposition
SEK 10’119.99
Självrisk
SEK 2’023.99
Betalningsmetod för deposition
Swish
Kontant

Övrigt
Kurzmietzuschlag für Buchungen unter 3 Tage
SEK 1’011.99 per bokning

Datum för hämtning
Från till
Måndag 06:00 22:00
Tisdag 06:00 22:00
Onsdag 06:00 22:00
Torsdag 06:00 22:00
Fredag 06:00 22:00
Lördag 06:00 22:00
Söndag 06:00 22:00

11 Omdömen

Sonia
oktober 2020
Sehr gute und sorgfältige Einführung, unkomplizierte Übergabe und tolles Erlebnis mit dem Bully. Danke Simon

Tania
september 2020
Die ganze Abwicklung war einfach und schnell. Simon hat uns super eingeführt inkl. Probefahrt! Ludwig hat uns nie im Stich gelassen und war ein zuverlässiger Kompan. Ein solches Erlebnis ist ein MUSS und gehört definitiv auf jede To-do Liste.

Samuel
augusti 2020
Wir hatten eine wunderschöne Woche mit dem Bus. Es hat alles geklappt. Simon ist super unkompliziert. Vielen Dank!

VISA FLER OMDÖMEN

Verifierad av MyCamper
  • Personuppgifter kontrollerade
  • Telefonnummer bekräftat
  • Registrering kontrollerad
  • Verifierad användare
Privat uthyrare

Simon

Gossau SG

Verifierad av MyCamper
Medlem sedan
januari 2019
Språk
DE / EN / FR / IT

Område

Oberbüren

Adressen presenteras när bokningen är bekräftad
SEK 1’568.60 per natt
Min. 2 nätter

Din resa

En bokningsförfrågan är icke-bindande och innebär ingen kostnad