HEM HYR VW BUS T3

VW Bus T3

Erlenbach
Campervan
6 säten
2 sovplatser
Christoph
Christoph

Beskrivning

Ich vermiete meinen klassischen VW Bus T3. Top gepflegt und mit neuer Luxus-Innenausstattung. (Auch das Bett ist neu!!) OLD BUT GOLD! Miete einen sauberen und neu aufgebauten T3 für deine Ferien!


Fordon
Märke, modell
VW T3
Registreringsår
1991
Körkort
B
Växellåda
Manuell
Drivmedel
Bensin
Bränsleförbrukning per 100 km
10 l/100km
Körsträcka
0-50000 km
Tillåten totalvikt i ton
2.51 t
Hästkrafter
88 PS
Cylinderkapacitet i liter
2.1 l

Utrustning
2 sovplatser
Elnätsanslutning, Strömförsörjning, Extra batteri, Kabelvinda
Enkel gasspis
Kylskåp
Diskbänk
Handfat
Värme
Tonade fönster, Gardiner
Bord innomhus
GPS, Radio, USB, AUX
Köksredskap
Campingbord
Campingstolar
Färskvattenbehållare
Campinglampa, Brandsläckare, Kabelvinda, Myggnät, Utomhusgasspis, Markis, Tält
Navigationsgerät mit Campingplätzen, Kaffeemaschine, Camping Tisch und Stühle

Villkor
Högsäsong
1204.27 SEK per natt
Min. 7 nätter
Lågsäsong
1204.27 SEK per natt
Min. 7 nätter
Vintersäsong
1204.27 SEK per natt
Min. 4 nätter
Rabatter
1% Sista-minuten-rabatt
1% Långbokningsrabatt

Villkor
Km inkluderade
100 km
Djur
Nej
Rökning tillåtet
Nej
Minimiålder för hyrare
23 år
Minsta längd för innehav av körkort
3 år
Parkeringsplats tillgänglig vid uthyrning
Ja
Övriga hyresvillkor
Mehrkilometer Preis 0.80/Km

Försäkring
Försäkring
booking.request.options.baloise
Vägassistans
Vägassistans inkluderad
Deposition
SEK 10’119.99
Självrisk
SEK 2’023.99
Betalningsmetod för deposition
Kontant

Övrigt
Gas Grill Weber GoAnyw inkl. 1 Gaskartusche
SEK 505.99 per bokning
Organizer kiste mit Gaskocher inkl. 1 Gaskartusche, Teller, Besteck, Pfannen usw.
SEK 607.19 per bokning
Mehrkilometerpaket 150 km
SEK 1’290.29 per bokning
Busvorzelt RETRO
SEK 1’214.39 per bokning
Mehrkilometerpaket 250 km
SEK 2’150.49 per bokning

Datum för hämtning
Från till
Måndag 06:00 22:00
Tisdag 06:00 22:00
Onsdag 06:00 22:00
Torsdag 06:00 22:00
Fredag 06:00 22:00
Lördag 06:00 22:00
Söndag 06:00 22:00

5 Omdömen

Markus
juli 2020
Wir haben eine wunderbare Woche im T3 erlebt und uns sehr wohl gefühlt. Die Übergaben haben problemlos geklappt und der Kontakt mit Christoph war angenehm. Der Bus ist ein veritables Bijou, innen und aussen. Alles ist sehr schön und säuberlich eingerichtet und perfekt gewartet. Und für Nostalgiker wie mich (ich war 1983 in meiner Militärzeit T2/T3-Fahrer..) ist dieser Bus natürlich ein Traum! Da muss noch gearbeitet werden beim Lenken (ohne Servo), Schalten und Bremsen. Für Leute, die es beim Fahren lieber komfortabel haben und weite Strecken fahren möchten, ist dieser Camper eher ungeeignet.

Lindita
juli 2020
Super Übergabe! Cooler VW Bus, schön eingerichtet und sehr gut organisiert... ideal für 2 Personen.

Tanja
juli 2018
Sehr netter Vermieter, Übergabe etc. hat alles problemlos funktioniert! Der Bus ist wirklich sehr hübsch und wurde mit viel Liebe ausgebaut - tolle Ausstattung, genügend Stauraum. Alles was man für einfaches Camping benötigt ist vorhanden. Gerne wieder!

VISA FLER OMDÖMEN

Verifierad av MyCamper
  • Personuppgifter kontrollerade
  • Telefonnummer bekräftat
  • Registrering kontrollerad
  • Verifierad användare
Privat uthyrare

Christoph

Erlenbach ZH

Verifierad av MyCamper
Medlem sedan
juni 2016
Språk
DE / EN

Område

Erlenbach

Adressen presenteras när bokningen är bekräftad
SEK 1’204.27 per natt
Min. 4 nätter

Din resa

En bokningsförfrågan är icke-bindande och innebär ingen kostnad